asansör çukusu su yalıtımıAsansör Kuyusu Yalıtımı

Firmamız uzman personel kadrosuyla asansör çukurlarının su yalıtımında hem kaliteli hem de ekonomik çözümler sunuyor.

Birçok binanın, iş merkezlerinin, otellerin ve yapıların sorunu olan, asansör kuyularına su sızmaları ve rutubeti artık sorun olmaktan çıkartıyoruz. Asansör çukurlarına giren suyu çukur içerisinden (Negatiften yalıtım) uygulama yaparak tamamen kesiyoruz. Beton içerisinde kristaller  üreterek suya karşı betonu kilitleyen kapiler etkili su yalıtımı betonu ve demir donatıyı suya ve korozyona karşı korur. Yaptığımız izolasyon çalışmalarına 5  yıl su geçirmemezlik garantisi veriyoruz. 5 yıl içerisinde yaptığımız asansör çukuru su yalıtımında bir sorun olduğunda tamamen ücretsiz olarak izolasyonu tekrar sağlıyoruz.

Negatif (içten) su izolasyonu yapabilmek için, betonarmenin içerisinde suda çözülmeyen  ve kristal üreten malzemeleri betonun yüzeyine uyguluyoruz. Bu sayede su geçiren kılcal çatlakları tıkayarak suyu çukura girmesini engelliyoruz ve suyu perde betondan uzaklaştırıyoruz.
Kullandığımız tekniklerden birisi olan  kristalize malzemeler, osmoz tekniğiyle betonun içinde kılcal çatlaklardan suya doğru ilerleyen, ve suyla reaksiyona girdiğinde kristaller üreterek kılcal çatlakların içini camlaştıran ve tıkayan malzemelerdir.

İçeriden suyun geldiği yönün ters tarafından yapılması zorunlu olan su izolasyonu uygulamalarında uzun yıllardan beri olan deneyimlerimizle sizlere kesin çözüm sunuyoruz.

Yapmış olduğumuz uygulama ile Betonun içini bir bakıma izole ediyoruz. Suyun betona nüfusunu kestiğimiz gibi, betonarme içerisine daha önce girmiş olan suyunda kurumasını sağlıyoruz.
Uyguladığımız ürünler demir donatılarını korozyonuna da karşı güçlendirerek yapının ömrünü uzatmaktadır.