bodrum kat içten su yalıtımıBodrum Kat Su Yalıtımı

Bodrum Katlarda Su Sızmalarına ve Su Basmalarına Çözüm Negatif Su İzolasyonu

Su yalıtımı yapılmayan binaların bodrum katlarında topraktan sızan sular, binamızı ayakta tutan radye temel betonunu ve perde duvarlarındaki betonu içerisindeki demir donatıyla birlikte çürümesine yol açmakta, binalarımızın ömrünü çok daha erken tamamlayarak yeniden yapım maliyetlerini ortaya çıkarmaktadır.
Su izolasyonu konusundaki eksiklikler sadece binaya değil kötü yaşam alanları  oluşturarak sağlığımızı da tehlikeye atmaktadır. Su basan veya sızan bodrum katlarda çeşitli yöntemlerle su giderilse dahi rutubet oluşmakta ve zararlı bakterilerinin üremesine uygun ortam koşulları sağlamaktadır.
Ülkemizde bir çok bodrum katı ikamethane olarak kullanılmakta ve bu durumda bodrum kat su yalıtımı yapılmamış dairelerde oturan insanların sağlıklarını daha çok tehlikeye atmaktadır. İkamet olmayan ve sığınak olarak kullanılan bodrumlarda ise yayılan kötü koku ve rutubet üst katlarda oturan kişilerinde bu olumsuz koşullara maruz kalmasına sebep olmakta ve insanlarımızın hayatını riske atmaktadır. Bodruma su sızıyor veya su basıyor ise bu sorunun tek çözümü ise negatif su yalıtımı ile mümkündür. Kristalize izolasyon malzemesi İzotüm Crystallize ise negatif izolasyon sorunlarında kullanılabilen tek yalıtım malzemesidir.

bodrum içten su yalıtımıBodrum Kat Negatif Su Yalıtımı

Aker İzolasyon bünyesinde uzman ekipleri, eski ve yeni yapıların bodrum katlarına içeriden kristalize izolasyon tekniğiyle garantili olarak su yalıtımı uygulamakta ve bu gibi sorunlardan ömür boyu kurtulmanızı sağlamaktadır.

Bize ulaşarak su yalıtımı problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.

0212 908 0057

Kristalize Bodrum Kat Su İzolasyonu

Bina inşaatı sırasında üretilen beton kalıba dökümünden sonra prizini alırken kılcal düzeyde gözle görülebilen ve görülemeyecek kadar küçük olan su köprüleri (çatlaklar) oluşur. Kristalize izolasyon malzemesi betonun içerisine sirayet ederek su ile tepkimeye girer ve beton prizini alırken oluşan kılcal düzeydeki çatlakların içerisinde suda erimeyen kristaller üreterek betonu kesin ve kalıcı olarak su geçirimsiz hale getirir.
Kristalize izolasyon tekniği dışarıdan su yalıtımı uygulamalarında kullanıldığı gibi içeriden su yalıtımı uygulamalarında da kullanılabilmektedir. İçeriden su izolasyonu uygulamasında dışarıdan yapılan izolasyon uygulamalarına göre daha zahmetli ve daha zor bir iş olmakla birlikte bir çok firmanın negatif uygulama yapmadığı,bazı yapanların ise garanti veremediği su götürmez bir gerçektir. Aker İzolasyon (negatif) içeriden su yalıtımı uygulamalarında %100 başarı ile kendine güvenmekte ve  5 YIL garanti vererek tüm uygulamalarında sözleşme ile resmiyet kazandırmaktadır.

Negatif İzolasyon Nedir, Nasıl Çalışır?

Suyun geldiği yönün tersinden uygulanan su yalıtımı sektörümüzde negatif izolasyon olarak adlandırırlır.

Pozitiften (suyun geldiği yönden) izolasyon yapılmasının mümkün olmadığı bölgelerde negatif izolasyon teknikleri ile su yalıtımı sağlanır. Negatif izolasyon asansör çukurlarında, kuyu temel perde duvarlarında, bodrum kat perde duvarlarında, radye betonunda ve bazı dilatasyon boşluklarının izolasyonunda kullanılmaktadır.

Negatif izolasyon uygulamaları daha zor ve kullanılan malzemeler daha pahalıdır. Pozitif izolasyonda kullanılacak çok falza malzeme seçeneği bulunurken negatif yönden su yalıtımı sağlayabilecek malzeme türleri çok azdır.

 

 

Negatif Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Firmamız negatif su yalıtımında beton içerisinde işleyerek su geçirimsiz hale getiren kristalize izolasyon malzemesi İZOTÜM CRYSTALLİZE ve tanzikli su gelen bölgelerde bile güvenle kullanılan 400 bar basınçla malzeme uygulayan POLİÜRETAN ENJEKSİYON izolasyonu tekniklerini tercih etmektedir.