havuz izolasyonuKalıcı Havuz Su Yalıtımı

Yüzme havuzu su yalıtımında amaç demir donatılı betondan yapılmış olan yüzme havuzun içindeki suyun dışarıya kaçmasını ve dışarıdan gelebilecek çeşitli suların içeri girmesini önlemektir.
Pozitif çimento esaslı su yalıtım tekniğinde içteki suyu korur iken havuzun toprak ile temas eden perde duvar ve zemin den betona sirayet eden suyun içeri girmemesi hedeflenir ve betondaki demir donatıda korozyondan muhafaza edilir.

Aker izolasyon olarak uzman ekibimiz ile 5 yıl garantili bir şekilde havuz yalıtımınızı yapıyoruz. Öncelikle havuzumuzun betondaki olumsuz olan, perde duvarda ve döşemede bulunabilecek su köprülerinden ve beton çatlaklarından dışarı ve içeriye girebilecek olan su, su köprüsü oluşturabilecek yerlerin tamir ederek çift komponentli kristalize su yalıtım malzememizi uzman ekip ve ekipmanımız ile uygulu yarak kesin çözüm sunuyoruz.

Havuzumuzun perde ve zemin Betonarme sının üzerinde bir örtü oluşturduğumuz gibi uyguladığımız ilk kat malzeme betonun içinde belli bir derinliğe kadar sirayet ederek kristal üretiyor ve kılcal çatlakları suya karşı kilitliyoruz.
Bu uygulama tekniğinde yapmış olduğumuz yalıtım şantiye ortamında zarar görme riskini minimize etmiş oluyoruz.
Kristalize su yalıtımı ile yaptığımız havuzun içerisinin izolasyonu bitirildikten sonra, üzerine sıva, fayans kaplama gibi işleri kolaylıkla yapılabilir.

Yapımızın beton zemininde ve perdelerinde su köprüsü oluşturan, tierod delikleri, ahşap takozlar, gergi demirleri, soğuk derzler, iş derzleri ve segregasyon alanları açarak su geçirimsiz betonarme tamir harçlarıyla tamiratlarımı yapıyoruz, ileride sıkıntı olabilecek yerleri su geçirimsiz malzemeler ile tıkıyoruz.
Tamiratları yapılan yüzme havuzumuzun perde ve zemin betonları su ile yıkanarak tozdan arındırılmış olur ve betonumuzu ıslatmış oluruz. Islattığımız betonarmeye hazırlamış olduğumuz kristalize su yalıtım malzemesini ekiplerimiz tarafından titizlik ile uygulanır.

Kristalize çimento esaslı olan bu malzemenin ham betona temas etmesi gerekmektedir.
Uygulama yapılacak yüzeyde sıva, şap gibi çatlayabilecek ve betonun malzeme ile direk temasını engelleyecek başka bir unsurun bulunmaması gerekmektedir.
Suyun geldiği yönden uygulamayaptıgımız kristalize malzeme su ve fırça yardımıyla temizlenmiş ıslak yüzeye uygulanır.

havuz izolasyonuHavuz Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

1.    Öncelikle beton içerisinde oluşan segregasyon bölgeleri sağlam beton bulununcaya kadar kırılır. Oyuk içleri su ile çok iyi bir şekilde yıkanır ve fazla su giderilir. Temizlenen oyukların içerisine betona sirayet eden kristalize malzeme 1 kat uygulanır. Yalıtım uygulana oyuk, su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile tamiratları yapılır.
2.    Betondaki bulunan Soğuk derz bölgeleri beton içerisine doğru 3 cm derinlikte açılır, oyuk içi su ile yıkanır,fazla su alındıktan sonra 1 kat kristalize su yalıtımı uygulanır. Oyuk, daha sonra su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile tamiratları yapılır.
3.    Beton perdede bulunan ankraj demirleri etrafı da aynı yöntemle tamiratları yapılır. Tie-rod delikleri, gergi demirleri ve ahşap takozların etrafı kırıcı yardımı ile 3 cm kadar kırılıp su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile tamiratları yapılarak yalıtıma hazırhale getirilir.

YAPMIŞ OLDUGUMUZ HAVUZ SU İZOLASYONLARI 5 YIL GRANTİLİDİR.

havuz izolasyonuHavuz İzolasyonunda Önemli Noktalar

•    Duvarda sıva vs bulunmaması gerekmektedir.
•    Havuzlarda çatlamalara karşı fileli uygulama yapıyoruz.
•    İmalatı yapılmış olan betonun yüzeyi her türlü toz, demir ve ahşap parçaları gibi yalıtıma zarar veren malzemelerden arındırmaktayız.
•    Çimento esaslı olan kristalize malzemeyi direk betona temas etmesini saglıyoruz.
•    Uygulama yapacağımız yüzeyi önce yıkayarak hem temizliyoruz yalıtımı ıslatılmış olan zemine uygululamaktayız.
•    Tüm olumsuz su köprülerinin ( tie-rod delikleri, segregasyon alanları, gergi demirleri, soğuk derzler, ahşap takozlar) tamirat için belli bir yere kadar kırıcı yardımı ile kırılıp, su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile tamiratlarını yapmaktayız.
•    Havuzumuzdaki zemin ve perde birleşimine yaklaşık 6’ya 6 cm’lik su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile fileli pah yapmaktayız.
•    Bulunabilecek su köprüleri temizlendikten sonra yüzey yeniden temizlenir, ıslatılır ve kristalize malzemeyi (pozitiften) uzman ekibimiz tarafından titizlik ile uygulama başarılı bir şekilde yapılır.

Havuz İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler
  • Kristalize Havuz Yalıtımı
  • Bitümlü Likit Membran Havuz İzolasyonu
  • Akrilik Likit Membran Havuz Su Yalıtımı
  • Poliüra Sprey Havuz Su İzolasyonu
  • Membran Bohçalama Havuz İzolasyonu
  • PVC Membran Bohçalama Havuz Su Yalıtımı

Yukarıda sayılan tekniklerinden kristalize izolasyon, fileli likit membran ve polyruea teknikleri havuzlarda kullanılan en iyi su yalıtımı yöntemleridir. Kalıcı ve kesin çözüm sunmakla birlikte havuzunuzun beton ve içerisindeki demir donatısını korozyondan koruyarak çürümesini engelleyecektir. Aker İzolasyon havuz izolasyonunda betonun kendisini su geçirimsiz hale getiren kristalize izolasyon tekniğini benimsemiştir. Havuz su yalıtımında kalıcı ve kesin çözüm için bizimle irtibata geçebilirsiniz.