kök geçirmeyen su izolasyonuBahçe, Peysaj Altına Kök Geçirimsiz Su Yalıtımı

Yeşil alan vazgeçilmesi mümkün olmadığımız bir tutkudur. Son günlerde ise metropol şehirlerde yeşilin eksikliğini ise yapılarımıza teras bahçeler uygulayarak mümkün mertebe ortadan kaldırmaya çalışmaktayız. Bu konudaki talebi karşılayabilmek için  iyi projelendirilmiş büyük yapılarda peysaj teras uygulamaları önem kazanarak hızla uygulanmaya başlandı. Teraslarda peysaj bahçe uygulaması yapılabilmesi için ise en önemli konu kök geçirimsiz su yalıtımı yapılmasıdır.
Firmamız yalıtımın ve yapının yeşilliğin değerin bilen ve halkımıza hizmeti bir borç bilen iş ahlakıyla en iyi izolasyon uygulamasını yaparak hizmeti vermeye çalışmaktadır.
Teras bahçeler sürekli suya ve bitki köklerinin asitlerine maruz kalmaktadır. Teras bahçe izolasyonunda kullanılacak malzemeleri seçerken dikkatli olunmalı, kesin ve kalıcı çözümler sunmakla birlikte bitki köklerine de dayanıklı olması gerekmektedir.
Aker İzolasyon tüm su yalıtımı tekniklerinde eğitimli uzman personeli ile hizmet vermektedir. Firmamız kök geçirimsiz teras bahçe uygulamalarında uzman kadrosuyla uygulamalar yapmakta ve sözleşmeli olarak su geçirimsizlik garantisi vermektedir.

kök geçirmeyen su izolasyonu yalıtımıKök Geçirmeyen Su İzolasyonu Uygulaması

Teras bahçe su izolasyonu uygulaması zemin hazırlığı ile başlar. Zemin beton üzerinde atık beton ve benzeri malzemeler raspa yardımı ile temizlenir oturma çatlakları, plastik çatlaklar murç yardımı ile açılır soğuk derzlerde aynı yöntemle açılır.
 Temizlenen ve nemlendirilen alanlar İZOTÜM su geçirimsiz beton tamir harcı ile gerekli tamiratları yapılır. Parapet dipleri,  özel çimentolar ve polimer bileşenleriyle üretilen, mineral katkılı tek bileşenli tiksotropik, su geçirmeyen İZOTÜM beton tamir harcı ile fileli pah yapılır.
Su bazlı olan insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu olan İZOTÜM bitümlü likit su yalıtım astarı, yüzeye uygulanır. Bünyesinde bulunan su buharlaşarak, zeminde aderans sağlayarak bir sonraki uygulanacak olan malzemeye ortam hazırlamış olur. Astar kuruduktan sonra İzotüm Plus 2K Polimer, çift bileşenli, polimer katkılı, bitüm esaslı, elastikiyet ve aderansı çeşitli katkılarla güçlendirilmiş su bazlı likit membran malzemesi profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulamaktadır. Yüzeye kuvvetle yapışarak suya ve rutubete karşı geçirimsiz bir tabaka oluştururken içindeki yardımcı maddeler ile kök ve bitkilerin zararlarına karşı yüksek performans sergilemektedir . İlk kat kurumadan alkaliye dayanıklı file veya 50 g/m² ağırlığındaki taşıyıcı geotekstil zemine serilir. Serilen taşıyıcı örtü yerlerinde 10-15 cm bindirme yapılarak uygulanmalı ve bu sayede eksiz bir izolasyon tabakası oluşturulmadır.
Serilen taşıyıcı alkaliye dayanıklı file üzerine bir önceki uygulama tam kuruduktan sonra ikinci kat İzotüm Plus 2K Polimer uygulaması devam edilerek istenilen kalınlık elde edilince uygulama sonlanır. Firmamız file üzerine en az iki kat olacak şekilde uygulamayı tavsiye etmektedir.
Uyguladığımız kök geçirimsiz izolasyon tabakası kurumasının hemen ardından peysaj uygulamasına gönül rahatlığıyla geçilebilir.
Su izolasyon katmanlarını korumak için üzerine yüksek kalitede drenaj levhası yerleştirilmeli ve 300gr/m²  ağırlığa sahip geotekstil keçe serilmelidir. Uygulamada su giderleride çok önem arz etmektedir. İzolasyona uyumlu su giderleri kullanılmalıdır. Teras bahçelerinin izolasyonu yapılırken, su izolasyonun bitim noktası, toprak seviyesinin en az 25 cm üstünde kalacak şekilde tasarlanmalıdır. Su giderlerinin tıkanmamasına dikkat edilmelidir.

Kök Geçirimsiz Su Yalıtımı Uygulama Alanları
  • Teras bahçeler
  • Otopark üzerlerinde
  • Yer altı garaj üzerlerinde
  • Temellerde
  • Perde duvarlarında temel kazıklarında
  • İstinat duvarlarında
  • Sulama kanallarında
  • Galari,drenaj ve su kanallarında kök geçirimsiz su yalıtımı uygulamaları yapmaktayız.

Kök geçirimsiz su izolasyonu şehrimizi beton görünümünden kurtararak yeşil binalar yapmamıza, teras katlarımızda ve balkonlarınızda bahçe keyfini yaşamamıza ve çocuklarımıza hoş bir ortam sunmamıza olanak tanımaktadır.