negatif izolasyonNegatif Su Yalıtımı

Negatif su izolasyonu pozitiften yapılamayan, dış beton toprak altında olup da ulaşılamayan alanlarda uygulanan izolasyon tekniklerinin genel adıdır. Aker izolasyon ihtiyaca göre farklı tekniklerle negatiften su izolasyonu çözümleri hizmet vermektedir.

 Negatiften uygulanan su izolasyonu iki yöntem ile yapılır.

 

Kristalize Su Yalıtımı

Kristalize malzeme su ile tepkimeye girdiğinde suda erimeyen kristaller üreten ve bu kristallerin beton kılcal damarları içerisine nüfuz etmesi ile betonu kesin ve kalıcı olarak su geçirimsiz hale getiren su yalıtım malzemesidir. Negatif su yalıtımında kesin çözümdür çünkü beton üzerinde sadece bir film tabakası oluşturmuyor, betonun içine sirayet ederek betonun enkesiti suya karşı kilitlenmiş oluyor.

 Poliüretan Enjeksiyon Su Yalıtımı

Enjeksiyon Negatif yönden (içten) uygulanabilen lokal bir tekniktir. Binamızın perde duvarında oluşan çatlaklar, soğuk derz ve segregasyon problemleri, tesisat geçiş noktalarındaki su kaçaklarına karşı, negatif yönden su yalıtım amacı uygulanan bir yöntemdir. Teknolojilere göre daha garantili,uzun ömürlü,tuzlu su ,sülfat etkilerine karşı dayanımlı, titreşim ve yer hareketlerinden etkilenmeyen kauçuk esaslı ürünler kullanılmaktadır.Uygulamalarda benzer poliüretan ürünlerin meydana getirdiği,çatlak genişlenme gibi etkiler yaşanmaz. Toprak altında kalan yaşam alanına dışarıdan gelen su sızıntılarını içeriden kalıcı ve ekonomik bir şekilde kökten sona erdirmek poliüretan enjeksiyon negatiften (içeriden) su yalıtımı ile mümkündür.