otopark teras su yalıtımıOtopark Teraslarda Kök Geçirimsiz Kristalize Su Yalıtımı

Otopark teraslarda pozitif fileli kristalize su izolasyonu.Otopark üstlerinde bahçe teraslarda, balkonlarda, binalarımızın teraslarında,kule üstünde, betondan su geçişi engellemek üzere su yalıtımı yapılır. Döşeme betonlarımızda su köprülerinden ve beton çatlaklarından su içeriye girmektedir. Firmamız teknolojik ekipman larımız ve uzman kadromuz ile çeşitli malzemelerle farklı teknikler ile teras su yalıtım uygulamalarımız mevcuttur. Firmamızın güvenile uyguladığı kesin ve kalıcı çözüm olarak sizlere sunduğumuz tekniklerde bir tanesi olan kristalize su yalıtımıdır.
Kristalize betona sirayet eden kristalize malzemelerin fileli uygulanması ile su köprüleri tamir edilerek suyun geçişini engellemiş oluruz.
Betonarmenin üzerinde bir örtü oluşturduğumuz gibi betona sirayet eden malzeme, betonun içerisine belli bir derinliğe kadar ulaşarak kristal üretir ve kılcal çatlaklar suya karşı kilitlenir. Bu uygulamanın şantiye ortamlarında dahi zarar görme riski yoktur.
Otopark teras izolasyonu bitirildikten sonra, üzerine şap, dolgu veya fayans seramik kaplama işleri kolaylıkla yapılabilir kök geçirimsizdir.
Uygulamada uzman ekibimiz tarafından beton döşemede su köprüsü teşkil edebilecek, ahşap takozlar, soğuk derzler, iş derzleri, plastik rötre çatlakları ve segregasyon alanları su geçirimsiz betonarme tamir harçlarımızla ve sıvı polimerlerle tamir ediyoruz. Daha sonra beton teras yıkanarak ıslak olanzemine çift komponentli çimento bazlı kristalize malzemenin ilk katını uyguluyoruz. Alkaliye dayanıklı file yatırılarak ve ikinci kat malzemeyi filenin gözenekleri doluncaya kadar uygulamaya devam ediyoruz. Otopark teraslarda su yalıtımı uygulama yapacağımız yüzeyde şap gibi çatlayabilecek ve betonun malzeme ile direk temasını engelleyecek başka malzemeler var ise uygulama yapmadan önce kaldırıyoruz. Soğuk derzleri ve çatlakları açarak, su geçirimsiz tamir harçlarımız ile  tamiratlarını yapıyoruz. Betonu yıkayarak temizledikten sonra ıslak olan zemine izolasyon direk olarak uygulanıyor. Pozitif izolasyon (suyun geldiği yönden) yapılan uygulamadır.
Yapmış olduğumuz yalıtım bitki köklerini geçirmeyerek üzerine gönül rahatlığıyla peyzaj(bahçe) yapılabilir. Yaptığımız izolayon nefes alan su geçirmeyen malzemelerden oluşur yapılarımıza ömrünü uzatır ve sağlıklı ortam sağlar.
Bu yalıtım tekniği otopark üzeri su yalıtımı, teras çatı su yalıtımı, balkon su yalıtımı, garaj üzerine su izolasyonu, peyzaj altı su yalıtımı, wc ve banyo gibi ıslak zeminlerin izolasyonu gibi daha birçok alanda pozitif (suyun geldiği yüzeyden) güvenle uygulamaktayız.

parking-garage-leakingOtopark Su İzolasyonu

  • Alkali dayanımlı 160gr/m2 ağırlıklı file kullanılması gerekir.
  • Parapetlere toprak veya şap dolgu hizasına ve hatta bunun üzerine kadar izolasyonun dönülmesi gerekmektedir.
  • Terasta ve parapette her türlü toz, demir ve ahşap parçaları gibi yüzeyi kirleten malzemelerden arındırıyoruz.
  • Uyguladığımız malzemenin direk betona temas etmesi gerektiğinin bilincindeyiz.
  • Uygulama yapacağımız yüzeyin önce yıkayıp temizliyoruz ıslak zemine uygulama yapıyoruz.
  • Tüm betondaki olumsuzlukları su köprülerinin ( tie-rod delikleri, segregasyon alanları, gergi demirleri, soğuk derzler, ahşap takozlar) tamirat için belli bir yere kadar kırıyoruz, su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile tamiratlarını yapıyoruz.
  • Parapet ile zemin birleşimine yaklaşık 6’ya 6 cm’lik su geçirimsiz beton onarım malzemesi ile alkali dayanımlı file pah yapıyoruz.
  • Tamiratlar ve pah bittikten sonra yüzey yeniden ıslatılır ve kristalize (pozitiften) su izolasyon uzman ekibimiz tarafından yapılır.
    Betonarme teraslarda kristalize su yalıtımı yapılırken bu konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Koşullar sağlanmadıkça su yalıtımı sağlıklı olmayacaktır.