Stüdyo Ses YalıtımıStüdyolarda Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı uygulamaları içeride sesin yankılanmasını engellerken aynı zamanda dışarıdan gelen sesi keserek kaliteli ses kaydı yapmanıza olanak sağlar. Stüdyo ses yalıtımı sağlanırken en önemli özelliği duvarlar, tavan ve taban uygulanan izolasyon malzemesinin ses köprülerini engelleyerek uygulanabilmesidir. Ses köprüleri oluşan izolasyon uygulamalarında verim düşmekte ve yeterli ses yalıtımı sağlanamamaktadır. Firmamız Borlüks püskürtme izolasyon tekniği ile ek yeri içermeyen yek pare bir izolasyon tabakası oluşturarak bütün ses köprülerini engelleyen stüdyo ses yalıtımı uygulamaları yapmaktadır.

Doğa Dostu İzolasyon

Borlüks %80 oranında geri dönüşümden kazanılmış selüloz malzemeler ile üretilmektedir. Kansorejen veya sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesi içermez. Doğa şartlarına maruz kaldığında ise hızlı bir şekilde çözülerek toprağa fayda sağlar. Dünya’da kullanılan en çevre dostu ses izolasyonu malzemesidir.

ses-yalitimiStüdyo Ses İzolayonunda Borlüksün Avantajları

Borlüks tavan ,duvar ve tabana püskürtme ve doldurma yöntemi ile uygulanmaktadır. Bu uygulamalar ses köprülerini engelleyerek aralıksız bir izolasyon katmanı oluşturur ve kaliteli bir kayıt stüdyosu ses yalıtımı sağlar.

Borlüks doğal selüloz malzemelerin bor minerali ve çeşitli inorganik katkılar ile yangına karşı güçlendirilerek imal edilmiştir. Yapısı itibariyle alev almaz ve yangın izolasyonu sağlar. Petrol gibi hammaddelerden imal edilen izolasyon malzemeleri yangın durumlarında hızlıca alev alarak yangını yaymakta ve zehirli gaz çıkışına neden olmaktadır. Yangınlarda hayatını kaybeden insanlar ise ekseriyetle yangın sırasında oluşan zehirli gazlar nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Borlüks’ü diğer izolasyon malzemelerinden ayırt eden özelliği yangın gibi insan hayatını tehdit eden durumlarda yangın yüküne katkı sağlamaz, zehirli gaz salınımı yapmaz. Yangının yayılmasını geciktirerek insan hayatını kurtarır.

Diğer izolasyon malzemelerinin hammaddesi yurtdışından ithal edilmekte iken Borlüks tamamen yerli malzemeler ve yerli yatırımlar ile üretilmektedir. Geri dönüşüm malzemelerinden imal edilmesi ve tamamen yerli kaynaklarımızın kullanılması ile üretilmekte olduğundan ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Üstün Ses İzolayon Malzemesi

Üstün Ses İzolayon Malzemesi

İzolasyonda Borlüks’ün Avantajları
  • Çok iyi derecede gürültü tutma özelliğine sahiptir. (65 NRC)
  • Tek malzeme ile ses, ısı ve yangın izolasyonu sağlar
  • Çevre dostu izolasyon malzemesidir.
  • Uygulandığı alanlarda haşere barınamaz.
  • Tamamen yerli malzemeler ile üretilmektedir.
  • Geri dönüşüm malzemeleri ile üretilebilmesi sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.